Opis skoku

Tandemowy skok spadochronowy, jest niezwykłym przeżyciem oraz  powietrzną atrakcją z dużą dawką adrenaliny. To także najszybsza i najtańsza metoda poznania współczesnego spadochroniarstwa, bez odbywania szkolenia i badań lekarskich. Skok tandemowy wykonuje się z instruktorem w charakterze pasażera z wysokości  4000m. Każdy z pasażerów, będzie miał okazję doznać takich samych wrażeń  jak  doświadczeni  skoczkowie  wykonujący samodzielne skoki spadochronowe.

BEZPIECZEŃSTWO

Spadochroniarstwo zalicza się do grupy sportów ekstremalnych i należy do najbardziej bezpiecznych tego rodzaju dyscyplin sportowych. Instruktorzy skaczący z pasażerem są profesjonalistami i posiadają wymagane uprawnienia. Skoki spadochronowe z pewnością są bezpieczniejsze niż piłka nożna.

Spadochron tandemowy, to zestaw dwóch czasz: głównej i zapasowej, wyposażony dodatkowo w specjalne urządzenie zabezpieczające ADD. Urządzenie ADD mierzy różnice ciśnienia względem czasu. W przypadku naruszenia warunków bezpieczeństwa skoku, urządzenie ADD automatycznie otworzy spadochron zapasowy.

Spadochron wyposażony jest w stabilizator, który ma za zadanie ograniczyć prędkość spadania do około 240 km/godz. oraz stabilizować swobodne spadanie.

Twój skok objęty jest ubezpieczeniem OC.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeszkodą w wykonaniu tandemowego skoku spadochronowego mogą być: poważne choroby serca, układu krążenia, epilepsja, waga ciała powyżej 100kg, zbyt niski wzrost (poniżej 140 cm).

Skoki organizowane są głównie w weekendy, w okresie od kwietnia do końca października. Szczegółowy plan skoków znajduje się w kalendarzu na naszej stronie. W okresie od listopada do marca skoków nie organizujemy.

Ubranie wygodne, stosowne do warunków pogodowych, obuwie sportowe. Przed skokiem pasażer otrzymuje  kombinezon, okulary, kask i rękawice. 

Klient zgłasza się do manifestu, wypełnia oświadczenie, dokonuje płatności a następnie jest przydzielany do tandem pilota. Instruktarz przed skokiem zajmuje około 15min. Wylot na wysokość 4000m z regóły trwa około 15min, cały skok z przygotowaniem, średnio zajmuje ok 1 godzinę. Czas swobodnego spadania z 4000m wynosi około 50 sekund. 

WAŻNE: Pogoda i ruch lotniczy mają decydujący wpływ na realizację skoków, więc uprzejmie prosimy o zarezerwowanie ok 3 - 4 godz. na wypadek ewentualnych opóżnień.

Skoczek kamerzysta filmuje i robi zdjęcia z przygotowania na ziemi, lotu w samolocie, skoku przez moment swobodnego spadania oraz moment zbliżania się do ziemi i lądowania. Kamerzysta podczas skoku wykonuje minimum 50 zdjęć w dużej rozdzielczości. Filmowanie i zdjcia są usługą dodatkową. Całość materiału filmowego i zdjęcia klient otrzymuje na pendrive.

Podczas swobodnego spadania leci się z prędkością około 200km/godz.

 Czas swobodnego spadania  z zamkniętą czaszą spadochronu trwa około 50 sekund z prędkością ok 200km/godz., natomiast po otwarciu czaszy spadochronu, szybowanie w powietrzu, aż do momentu wylądowania trwa 7- 10min. 

Po skoku wręczamy certyfikat poświadczający wykonanie skoku. Film i zdjęcia wysyłamy listem poleconym Poczty Polskiej w ciągu 10 dni roboczych od  wykonania skoku.

WAŻNE: Przed skokiem prosimy zapoznać się z WARUNKAMI UCZESTNICTWA W SKOKACH